REGO

Skupina historického šermu REGO začala psát svoji historii roku 1980 a patří tak mezi nejstarší nepřetržitě fungující skupiny v zemi – stále pod vedením Lubomíra Srnského. Za dobu svého fechtování její členové předvedli více než tisícovku vystoupení, z toho asi polovinu na hradech a zámcích, což souvisí s cílem zdolat všechny hrady a zámky v naší zemi svými vystoupeními. Naplnění tohoto neskromného cíle se nezadržitelně blíží. REGO absolvovalo desítky bitev a samo jich nemálo uspořádalo – v Novém Městě pod Smrkem, Vrchlabí a zvláště na Pecce.

Hlavní aktivitou skupiny, jak již vyplývá z jejího označení, je historický šerm zasazený do období gotiky a především třicetileté války. Svá vystoupení koncipuje skupina jako ucelená představení s humorným nábojem. Vedle vlastního šermu se začaly rozvíjet doprovodné aktivity pro obveselení vlastní i veřejnosti, jako jsou vystoupení „mužoretů“ (pánské mažoretky) či scénka s historickými lyžníky. Někteří členové se příležitostně věnují plivání ohně, chůzi po skle a jiným podobným kouskům.

Vedle vlastních šermířských vystoupení se skupina od svého založení účastnila bitev. Šlo ovšem o vítané rozptýlení, nikoli hlavní aktivitu. Na akcích z třicetileté války jsem se formovali do jednotky pikenýrů, na čemž s námi začali spolupracovat další dlouhodobě spřátelené skupiny. Tím byl položen základ současného Regimentu zemské hotovosti, který se stal další důležitou a intenzivně se rozvíjející aktivitou skupiny.

oficiální název: Skupina historického šermu REGO o.s.

IČO: 26985829
Adresa: Vrchlabí 3, Větrná 369

kontakt: rego@brbla.net

vedoucí skupiny: Lubomír Srnský
mobil: 603 463 686

internetové stránky: http://www.rego.brbla.net